flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього трудового розпорядку Гусятинського районного суду Тернопільської області

                                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                          Зборами трудового колективу

                                                                                          Гусятинського районного суду

                                                                                          Тернопільської областi

                                                                                          (викладено у новій редакції,

                                                                                          зі змінами, внесеними рішенням

                                                                                          зборів трудового колективу

                                                                                          № 1 від 03.10.2022)

 

                                                 Правила

                         внутрішнього трудового розпорядку

               Гусятинського районного суду Тернопільської області

 

  1. Загальні положення.

1.1. Правила внутрішнього трудового розпорядку  визначають внутрішній трудовий розпорядок працівників  (далі – працівники суду), режим їх роботи, засади регулювання трудових відносин, умови заохочення працівників за сумлінну працю, відповідальність за порушення трудової дисципліни,  та запроваджуються з метою вдосконалення організації праці, зміцнення трудової і виконавської дисципліни, забезпечення раціонального використання робочого часу, високої ефективності та якості роботи працівників.

1.2. Правила внутрішнього трудового розпорядку (далі – Правила) для працівників суду розроблені на підставі Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників системи органів Державної судової адміністрації, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України, затверджених наказом Державної судової адміністрації України 30.06.2004 року № 109-04 з урахуванням вимог статті 43 Конституції України,  Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексу законів про працю України, Закону України «Про державну службу», «Правила поведінки працівника суду», затверджені рішенням Ради суддів України від 06.02.2009 №33 та інших нормативно-правових актів.     

1.3. Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. Недотримання або порушення зазначених Правил є підставою для застосування передбаченої чинним законодавством відповідальності до винних.

1.4. Діяльність працівників суду ґрунтується на таких основних принципах:

- служіння українському народу;

- законності;

- гуманізму;

- верховенства права – забезпечення пріоритету прав і свобод людини і громадянина;

-професіоналізму, доброчесності, політичної неупередженості, ефективності, компетентності, ініціативності, чесності, стабільності, прозорості, патріотизму;

- персональної відповідальності за виконання службових обов'язків та дисципліни.

 

1.5.  Судді та працівники апарату суду зобов’язані демонструвати і пропагувати високі стандарти поведінки, дотримуватися принципів професійності та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність.

1.6. Судді повинні бути прикладом неухильного додержання вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, а також дотримання високих стандартів поведінки, визначених Кодексом суддівської етики.

1.7. Працівники  суду у своїй службовій діяльності та поза службою зобов’язані дотримуватися стандартів поведінки працівника суду, визначених Правилами поведінки працівника суду.

1.8. Державні службовці зобов’язані дотримуватися Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

1.9. Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього трудового розпорядку, вирішуються головою суду та керівником апарату суду або особами, які виконують їхні обов’язки,  в межах наданих повноважень, а у випадках, передбачених законодавством України, спільно або за погодженням з трудовим колективом.

1.10. Правила поширюються на всіх працівників суду, незалежно від посади та порядку призначення і є обов'язковими для всіх працівників суду.

1.11. Дані Правила та зміни до них затверджуються зборами трудового колективу суду.

  1. 2. Порядок прийняття і звільнення працівників суду.

2.1. Порядок зарахування та відрахування зі штату суду суддів.

2.1.1. Порядок зарахування суддів до штату Гусятинського районного суду Тернопільської області  та відрахування  їх зі штату здійснюється відповідно до Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», чинного трудового законодавства на підставі наказу, що видається головою суду згідно з актом про обрання, переведення на посаду судді чи звільнення з посади судді.

2.1.2.Підставами для звiльнення судді є:

1) неспроможність виконувати повноваження за станом здоров'я;

2) порушення суддею вимог щодо несумісності;

3) вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов'язками, що є  несумісним зі статусом судді або виявлено його невідповідність займаній посаді;

4) подання заяви про відставку або про звiльнення з посади за власним бажанням;

5) незгода на переведення до іншого суду у разі ліквідації  чи реорганізації  суду, в якому суддя обіймає посаду;

6) порушення обов'язку підтвердити законність джерела походження майна.

2.1.3. Повноваження судді припиняються у разі:

1) досягнення суддею шістдесяти п'яти років;

2) припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої

держави;

3) набрання законної сили рішенням суду про визнання судді безвісно відсутнім або оголошення померлим, визнання недієздатним або обмежено дієздатним;

4) смерті судді;

5) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо судді за вчинення ним злочину.

   2.1.4. Голова суду повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України, а також через веб-портал судової влади про вакантні посади суддів в суді у триденний строк з дня їх утворення.

  2.1.5.  Про наявність пiдстави для припинення повноважень судді голова суду повідомляє Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України. До повідомлення додаються документи, якi свідчать про наявність підстави для припинення повноважень судді.

   2.1.6.У день звільнення (відрахування зі штату) суддям видається копія наказу про припинення виконання обов’язків судді і здійснюється повний розрахунок. Днем звільнення вважають останній день роботи.

   2.1.7. При звільненні судді, а також в інших випадках, передбачених законом, коли суддя не може продовжувати розгляд справи, всі нерозглянуті ним судові справи за актом приймання-передавання справ та документів передаються до канцелярії суду для подальшого розподілу в установленому порядку.

   2.1.8. Акт приймання-передавання справ та документів підписується трьома працівниками суду та засвідчується печаткою суду. Акти складаються та підписуються не пізніше дати звільнення судді.

       

2.2. Порядок призначення та звільнення працівників апарату суду.

2.2.1. Призначення на посади керівника апарату суду та його заступника, їх звільнення здійснюється відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” головою Територіального управління Державної судової адміністрації України за погодженням з головою суду.

2.2.2. Призначення на посади працівників апарату суду та їх звільнення здійснюється відповідно до Законів України “Про судоустрій і статус суддів”, “Про державну службу”, Кодексу законів про працю України та з урахуванням вимог Закону України “Про запобігання корупції”.

2.2.3. Прийняття на посади та звільнення з посад працівників патронатної служби здійснюється із урахуванням вимог, встановлених Положенням про помічника судді, затвердженого рішенням Ради суддів України.

2.2.4.  До посад патронатної служби в суді належить помiчник судді .

  Помiчник суддi   призначається на посаду на строк повноважень особи, працівником патронатної служби якої він призначений.

  Помічник суддi   призначається на посаду за поданням суддi, наказом керiвника апарату суду.

 2.2.5. Трудові відносини помiчника суддi  припиняються в день припинення повноважень суддi. Наказ про звільнення помiчника суддi (помiчника голови суду) виноситься керівником апарату суду.

2.2.6. Прийняття на посади та звільнення з посад працівників, які виконують функції з обслуговування, та  робітників з обслуговування суду здійснюється відповідно до вимог законодавства про працю України.

2.2.7. Прийняття на державну службу здійснюється відповідно до Закону України “Про державну службу” за конкурсним відбором відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.

2.2.8. Призначення на посади державних службовців та прийняття на роботу інших працівників апарату суду оформлюється наказом, який видає керівник апарату суду. У наказі зазначається найменування посади згідно із штатним розписом, умови оплати праці та інші істотні умови трудового договору. Наказ доводиться до відома працівника суду під підпис.

2.2.9. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом   керiвника апарату суду або особи, яка виконує обов'язки керiвника апарату суду та повідомлення територіального  управлiння Державної судової адміністрації України в Тернопільській області про прийняття працiвника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

2.2.10. При прийнятті на роботу до апарату суду працівникові може встановлюватися випробування, з метою перевірки відповiдності державного службовця роботі, яку йому доручається виконувати. Умова про випробування зазначається в наказі про прийняття на роботу. 

    Випробування встановлюється згідно із законодавством (для державних службовцiв строком від одного до шести місяців).

 

  2.2.11. Якщо після закінчення строку випробування державний службовець продовжує працювати, то вiн вважається таким, який витримав випробування, i трудовий договір з ним може бути розірвано лише на загальних підставах.

 

2.2.12. Під час призначення на посаду працівника апарату суду або в разі переведення у встановленому порядку на іншу посаду відповідальні особи апарату суду зобов’язані:

-ознайомити працівника з його посадовою інструкцією під підпис та надати йому копію вказаної інструкції;

-роз’яснити працівникові його права і обов’язки, істотні умови праці та умови оплати праці;

-ознайомити його з цими Правилами, з Правилами поведінки працівника суду, з обмеженнями, які передбачені для державних службовців або працівників патронатної служби під підпис;

-видати службове посвідчення працівника апарату суду;

-визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

-проінструктувати працівника щодо техніки безпеки, протипожежної охорони та інших правил з охорони праці.

 

2.2.13. Стосовно ociб, які претендують на зайняття посад державних службовців, проводиться перевірка, передбачена Законом України "Про очищення влади".

2.2.14. Просування державного службовця по службі в суді здійснюється з урахуванням професійної компетентності шляхом зайняття вищої посади за результатами конкурсу.                              Переведення працівників апарату суду, звільнення їх з посади або припинення державної служби здійснюється у порядку, передбаченому чинним законодавством.

2.2.15. Ocoбi, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншої установи,

організації, не може бути відмовлено в укладеннi трудового договору.

 

2.2.16. Облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування". На вимогу працівника, який вперше приймається на роботу, трудова книжка оформляється роботодавцем в обов’язковому порядку не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу.

 

2.2.17.Припинення трудових відносин працівника можливе тільки на підставі, передбаченій законодавством України. У разі звільнення працівника апарату суду за власним бажанням (ст. 38 КЗпП України) за письмовим попередженням про  це керівника апарата суду за два тижні, за домовленістю між працівником апарату суду і   керівником апарата суду відносини можуть бути розірвані до закінчення строку попередження про звільнення.

  Днем звільнення вважається останній день роботи.

 

  2.2.18. При звільненні працiвник  апарату суду повинний  передати усі службові документи та матеріальні цінності за відповідним актом визначеній керівником апарату суду особі.   Один примірник акта видають працівнику, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший – зберігають в особовій справі.

 

2.2.19. У день звiльнення суд зобов'язаний видати працівнику апарату суду його трудову книжку із занесеним до неї записом про звiльнення та провести з ним повний розрахунок.

         

  1. Основні обов’язки і права працівників суду.

4.1. Основні права та обов’язки судді.

4.1.1. Права та обов’язки судді, пов’язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, статтею 56 Закону України “Про судоустрій і статус суддів», Кодексом професійної етики судді та іншими законами України.

4.1.2.Основні права та обов’язки працівників апарату суду.

Працівники апарату суду мають право на:

-повагу до своєї особистості, честі та гідності, справедливе і шанобливе ставлення з боку керівництва, колег та інших осіб;

-чітке визначення посадових обов’язків;

- на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці та їх матеріально-технічне забезпечення;

-оплату праці залежно від займаної посади відповідно до чинного законодавства;

-відпустки та соціальне забезпечення відповідно до чинного законодавства;

-підвищувати свій професійний рівень у системі підготовки та підвищення кваліфікації працівників апарату суду;

-просування по службі з урахуванням займаної посади, професійної компетентності та сумлінного виконання своїх посадових обов’язків у порядку, передбаченому чинним законодавством;

- вимагати службового розслідування з метою зняття безпідставних, на

думку службовця, звинувачень або підозри;

 

-на оскарження в установленому законом порядку рішень про накладення

дисциплінарного стягнення, звільнення з посади, а також висновку, що містить негативну оцінку за результатами оцінювання його службової діяльності;

- на отримання вiд державних органiв, підприємств, установ та організацій, органiв місцевого самоврядування необхідної інформаціїi з питань, що належать до його повноважень;

-на соціальний і правовий захист відповідно до його статусу.

 

4.1.3. Працівники апарату суду зобов’язані:

-дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України;

-поважати гідність людини, не допускати порушення прав і свобод людини та громадянина;

-з повагою ставитися до державних символів України;

-забезпечувати в межах наданих повноважень ефективне виконання завдань і функцій суду;

- сумлінно та на належному організаційному рівні виконувати свої службові обов'язки, відповідно до посадових інструкцій, наказів, розпоряджень та доручень керівництва суду;

-виконувати рішення органів суддівського самоврядування, державних органів у системі правосуддя, які здійснюють організаційне та методичне забезпечення діяльності органів судової влади;

-додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції;

-запобігати виникненню реального, потенційного конфлікту інтересів;

-постійно підвищувати рівень своєї професійної компетентності та удосконалювати організацію службової діяльності;

-зберігати державну таємницю та персональні дані осіб, що стали їм відомі у зв’язку з виконанням посадових обов’язків, а також іншу інформацію, яка відповідно до закону не підлягає розголошенню;

-надавати публічну інформацію у порядку та в межах, визначених законом;

-використовувати свій робочий час для продуктивної праці, забезпечувати дотримання встановлених строків та порядку оформлення документів суду;

-вести себе гідно і утримуватися від дій, які перешкоджають іншим працівникам апарату суду виконувати їх посадові обов’язки;

-підтримувати в чистоті і порядку своє робоче місце та зали судових засідань, не залишати на столах та інших відкритих місцях документи та матеріали, закривати сейфи і шафи, зачиняти вікна, вимикати освітлення, електричні прилади та комп’ютерну техніку по закінченню робочого дня;

-дбайливо ставитися до майна, що надане їм в користування, берегти та ефективно використовувати матеріальні цінності суду;

- дотримуватись вимог охорони праці, техніки безпеки, санітарної i протипожежної безпеки, що передбачені відповідними правилами та інструкціями;

-мати охайний вигляд та дотримуватися ділового стилю у зовнішньому вигляді, уникати екстравагантності, виявляти принциповість, витримку та взаємоповагу;

-своєчасно повідомляти службу управління персоналом про зміну персональних даних;

-ознайомлюватися з організаційно-розпорядчими документами суду на вимогу  управління персоналом.

-невідкладно повідомляти керівника апарату суду та особу, на яку покладено

обов'язки служби управління персоналом, про свою тимчасову непрацездатність.

 

4.1.4. Працівники апарату суду виконують також інші обов’язки, визначені Конституцією України, Законом України “Про судоустрій і статус суддів”, “Про державну службу”, законодавством про працю України, положенням про  апарат  суду та посадовою інструкцією працівника апарату суду.

 4.1.5. Працівники апарату суду не мають права:

-передоручати виконання своїх функціональних обов’язків іншим працівникам без відома керівництва суду. 

-палити та розпивати алкогольні напої в приміщенні суду.

  1. Основні обов’язки керівництва суду.

5.1. Обов’язки голови суду визначені статтею 29 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”.

Голова суду:

 - представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;

- контролює ефективність діяльності апарату суду, погоджує призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду, а також вносить подання про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;

- видає на підставі акта про призначення судді на посаду, переведення судді, звільнення судді з посади, а також у зв’язку з припиненням повноважень судді відповідний наказ;

 - забезпечує виконання рішень зборів суддів місцевого суду;

- організовує ведення в суді судової статистики та інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;

- сприяє виконанню вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;

- вносить на розгляд зборів суду пропозиції щодо кількості та персонального складу слідчих суддів;

- здійснює інші повноваження, визначені законом.

  У разі відсутності голови суду його адміністративні повноваження здійснює заступник голови суду. За відсутності й заступника голови суду – суддя який має більший стаж роботи на посаді судді.

 

5.2. Основні обов’язки керівника апарату суду:

5.2.1.   Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу суду, інформує збори суддів про свою діяльність.

Керівник апарату суду зобов’язаний:

-затвердити чітко визначений обсяг посадових обов’язків за посадою кожного працівника та здійснювати контроль за їх виконанням (окрім працівників патронатної служби);

- під час виконання посадових обов’язків дотримуватися і забезпечувати дотримання Конституції, законів України та інших нормативно-правових актів, видавати накази (розпорядження) та доручення, перевіряти точність і своєчасність їх виконання;

- забезпечувати підвищення кваліфікації працівників апарату суду;

- здійснювати контроль за дотриманням виконавської, службової та трудової дисципліни в апараті суду;

- розглядати скарги на дії або бездіяльність державних службовців, які займають посади державної служби в апараті суду категорій “Б” і “В”;

- приймати у межах наданих повноважень рішення про заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників апарату суду;

- створювати належні для роботи умови та їх матеріально-технічне забезпечення;

- контролювати виконання працівниками апарату суду вимог законодавства, Правил поведінки працівника суду, правил етичної поведінки та цих Правил, застосовувати до порушників дисципліни заходи дисциплінарного впливу;

- здійснювати всі необхідні заходи для виплати працівникам апарату суду заробітної плати;

- сприяти запровадженню нових прогресивних методів та форм роботи;

- виконувати інші обов’язки відповідно до законодавства України.

 

5.3. Керівництво   суду зобов’язане:

 

кожному працівнику закріплене за ним робоче місце, своєчасне отримання завдання

і ознайомлення з умовами його виконання, а також здорові і безпечні умови праці,

необхідні матеріали та обладнання;

методів, технологій, засобів та форм;

зміцненню, раціонально використовувати трудові ресурси;

державну службу», «Про запобігання корупції» та законодавства про працю;

техніці безпеки, протипожежній охороні;

відповідних випадках вирішувати питання про підвищення кваліфікаційних класів

суддів та рангів державних службовців суду;

затвердженого графіку відпусток та згідно із Законами України «Про судоустрій і

статус суддів», «Про державну службу», «Про відпустки», Кодексу законів про

працю України.

 

 

  1. Робочий час i його використання.

6.1. Для працівників суду встановлюється п'ятиденний робочий тиждень з

тривалістю роботи по днях: понедiлок, вівторок, середа, четвер - по 8 годин 15 хвилин, п'ятниця -7 годин, вихідні дні: субота, неділя.

Розпорядок дня роботи суду:

початок роботи - з 08 годин 00 хвилин протягом робочих днiв тижня;

перерва на обід - з 12 годин 00 хвилин до 13 годин 00 хвилин протягом робочих днiв тижня;

кінець роботи - у понедiлок, вівторок, середу, четвер о 17 годин 15 хвилин, у

п'ятницю - о 16 годин 00 хвилин.

Тривалiсть перерви для відпочинку й харчування складає 1 годину.

Перерва не включається в робочий час i працiвник суду може використовувати на свій розсуд.

6.1.2. Напередодні святкових та неробочих днiв тривалiсть робочого дня скорочується на одну годину.

6.1.3. Для одержання в повному обсязі заробітної плати кожен працiвник суду зобов'язаний відпрацювати не менше щоденної  норми робочого часу.

Нормальна тривалiсть робочого часу державного службовця суду не може перевищувати 40 годин на тиждень.

6.1.4.У випадках, передбачених чинним законодавством, окремим державним

службовцям може встановлюватися на їх прохання неповний робочий час з оплатою пропорційно відпрацьованому часу.

6.1.5. Тривалiсть робочого часу державних службовців суду може бути змінена вiдповiдно до чинного законодавства про працю України та особливостей, передбачених Законом України "Про державну службу".

6.1.6. В суді ведеться облік робочого часу, який відображається у відповідному табелі обліку робочого часу.

Крім того, облік робочого часу щодо суддiв  відображається за допомогою

АСДС "Д-3".

Для забезпечення контролю своєчасного виходу на роботу відомості обліку робочого часу ведуться відповідальною особою суду, на яку покладено обов'язки служби управління персоналом.

6.1.7. Забороняється в робочий час відволікати працівників від їх безпосередньої роботи, відкликати і знімати з роботи для виконання інших робіт, не пов'язаних з службовою діяльністю.

6.1.8.Працівники суду повинні звільнити службові приміщення не пізніше 20 години. Після 20  години працівники суду можуть перебувати у приміщенні суду за погодженням з головою суду  або керівником апарату суду.

6.1.9.Робота у вихідні дні та в режимі чергування встановлюється окремим  наказом  голови суду. За розпорядженням голови суду для виконання невідкладної і термінової роботи, працівники апарату суду - державні службовці зобов'язані з'являтися на роботу у вихідні та святкові дні. Робота у ці дні компенсується у відповідності із вимогами діючого трудового законодавства.

6.1.10. Державний службовець повідомляє керiвника апарату суду про свою відсутність на роботі у письмовiй формi, засобами електронного чи телефонного зв'язку або іншим

доступним способом.

6.1.11. У разi недотримання державним службовцем вимог пункту 6.1.10. цього розділу

складається акт про відсутність державного службовця на робочому місці.

  У разi ненадання державним службовцем доказів поважності причин своєї

вiдсутностi на роботі він повинен подати письмові пояснення на ім'я керiвника апарату суду щодо причин своєї вiдсутностi.

 6.1.12. Відсутність працівника апарату суду на робочому місці більше 3 годин підряд протягом робочого дня без поважної  причини є підставою для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності, передбаченої Законом України "Про державну службу".

 

  1. Вiдпустки

7.1. Вiдпустки суддiв.

 Відповідно до Закону України "Про судоустрiй i статус суддiв" суддям надаються щорічна оплачувана вiдпустка тривалістю 30 робочих днiв з виплатою суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.

7.1.2.  Суддям, якi мають стаж роботи більше 10 років, надаються додаткова оплачувана вiдпустка тривалістю 15 календарних днiв.

7.1.3.Черговість надання відпусток суддям визначається графіком відпусток, який складається з урахуванням необхідності забезпечення належної роботи суду і створення сприятливих умов для відпочинку, який затверджується головою суду до 5 січня поточного року.

 

7.2. Відпустки працівників апарату суду.

7.2.1. Відповідно до Закону України "Про державну службу" державним службовцям надаються щорiчна вiдпустка тривалістю 30 календарних днiв з виплатою допомоги для оздоровления у розмірі, передбаченому законодавством.

7.2.2. Керівнику апарату суду та його заступнику надаються щорiчна основна

оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів, з виплатою грошової допомоги для оздоровления у розмірі, передбаченому законодавством.

7.2.3. Щорічні відпустки керівнику апарату суду  надаються за заявою на ім'я голови суду.

7.2.4. Порядок надання відпусток державним службовцям визначений законами України “Про державну службу” та “Про відпустки”, іншим працівникам апарату суду – Законом України “Про відпустки” та законодавством про працю України.

7.2.5.Щорічні відпустки помічнику судді надаються в порядку, встановленому Кодексом законів про працю України та Законом України "Про відпустки", за його письмовою заявою, погодженою з безпосереднім керівником.

Помічнику надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних дні, яка оплачується відповідно до чинного законодавства.

Помічнику надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, пов'язаної з роботою на персональному комп'ютері, яка оплачується відповідно до чинного законодавства.

Максимальна тривалість цієї щорічної додаткової відпустки становить 4 календарних дні.

7.2.6. Надання відпусток працівникам апарату суду оформлюється наказом керівника апарату суду.

7.2.7. Перед початком відпустки працівники апарату суду зобов’язані ознайомитися з наказом про надання відпустки.

7.2.8. Черговість надання відпусток працівникам апарату суду визначається графіком відпусток, який складається з урахуванням необхідності забезпечення належної роботи суду і створення сприятливих умов для відпочинку, який затверджується керівником апарату суду до 5 січня поточного року.

7.2.9. Працівники апарату суду повинні подати до служби управління персоналом не пізніше, ніж за два тижні до початку відпустки погоджену заяву про надання відпустки. Заява про надання відпустки працівнику апарату суду погоджується безпосереднім керівником.

7.2.10.За сімейними обставинами та за інших причин працівнику суду може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, погоджений безпосереднім керівником, але не більше 15 календарних днів на рік.

7.2.11. За наказом голови суду або керівника апарату суду працівники можуть бути відкликані з відпустки. Частина невикористаної відпустки, яка залишилася, надається працівнику в будь-який інший час протягом року чи приєднується до відпустки у наступному році. Відкликання зі щорічної відпустки інших категорій працівників допускається лише у випадках, передбачених трудовим законодавством.

 

  1. Заохочення за сумлінну працю.

 

 8.1. За зразкове виконання трудових обов'язків, тривалу і бездоганну роботу, новаторство у праці, сумлінне ставлення до роботи та інші вагомі досягнення у роботі до працівників суду можуть застосовуватись заходи заохочення та стимулюючі виплати, передбачені чинним законодавством у формі:

- оголошення подяки;

- нагородження грамотою або почесною грамотою;

- преміювання (за наявності економії фонду оплати праці ).

8.2. Заохочення оголошується в наказі, доводиться до відома колективу шляхом урочистого оголошення та записується до трудової книжки працівника.

  За особливі заслуги судді, державні службовці та інші працівники можуть представлятись до державних нагород та присвоєння почесних звань.

8.3. Застосування заходів заохочення до помічника судді здійснюється керівником

апарату суду за поданням відповідного судді.

8.4. За особливі трудові заслуги працівники суду можуть бути представлені до заохочення відзнаками Ради суддів України, Державної судової адміністрації України та Територіального управління Державної судової адміністрації у Тернопільській області, державних нагород та присвоєння почесних звань.

 

  1. Відповідальність за порушення трудової дисципліни

 

9.1. Особливості дисциплінарної відповідальності суддів визначені Законом України

«Про судоустрій і статус суддів».

9.2. Порушення трудової дисципліни, тобто невиконання або неналежне виконання з

вини державного службовця, працівника, який виконує функції з обслуговування,

працівника патронатної служби, робітника, зайнятого обслуговуванням, покладених на

нього трудових обов’язків, тягне за собою застосування дисциплінарних стягнень, а також

інших заходів, передбачених чинним законодавством.

9.3. До працівників патронатної служби, працівників, які виконують функції з

обслуговування, та робітників, зайнятих обслуговуванням, за невиконання чи неналежне

виконання обов’язків, перевищення своїх повноважень та/або скоєння вчинків, які

дискредитують   суд, можуть застосовуватись такі

види дисциплінарних стягнень:

- догана;

- звільнення.

9.4. До державних службовців, відповідно до статті 66 Закону України «Про

державну службу», можуть застосовуватись такі види дисциплінарних стягнень:

- зауваження;

- догана;

- попередження про неповну службову відповідність;

- звільнення з посади державної служби.

9.5. Дисциплінарне стягнення застосовується за виявленням проступку, але не

пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи відсутності працівника на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.

Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня

вчинення проступку.

9.6.До накладення стягнення від порушника трудової дисципліни повинно бути

отримане пояснення в письмовій формі. Відмова працівника від надання пояснення не

може бути перешкодою для накладення стягнення.

9.7.За кожний дисциплінарний проступок до працівника може бути застосовано лише

одне дисциплінарне стягнення.

Стягнення оголошується в наказі і повідомляється працівнику шляхом ознайомлення

під підпис.

 

10 . Порядок прийняття та передачі діловодства (справ, документів) і матеріальних цінностей.

 

10.1. Суддя у день припинення його повноважень зобов’язаний передати судові справи, які перебувають у його провадженні кацелярії суду.

   Факт передачі судових справ засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується суддею, керівником  апарату суду, та визначеною керівником апарату суду відповідальною особою, що приймає судові справи.

    Один примірник акта видається судді, який звільняється, інший примірник долучається до особової справи судді.

    Факт передачі матеріальних цінностей засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується суддею, якого відраховують зі штату суддів суду та відповідною матеріально відповідальною особою суду, що приймає матеріальні цінності .

    Один примірник акта видається судді, якого відраховують зі штату суддів суду, інший примірник залишається у відповідної матеріально відповідальної особи.

10.2. Працівник апарату суду зобов’язаний до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду   передати справи (документи) і довірені у зв’язку з виконанням посадових обов’язків, матеріальні цінності суду   керівнику чи іншому працівнику апарату суду (або відповідній матеріально відповідальній особі суду), визначеному керівником апарату суду.   

Факт передачі справ (документів) засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою суду, заступником керівника апарату  суду та державним службовцем, який звільняється. Один примірник акта видається працівнику апарату суду, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи такого працівника апарату суду.

10.3. У разі тривалої відсутності працівника апарату суду (відпустка, відрядження, тимчасова втрата працездатності) за дорученням безпосереднього керівника або керівника апарату суду всі невиконані документи передаються на виконання іншому працівнику апарату суду, якщо це призведе до порушення строків їх виконання.

 

  1. Дотримання загальних інструкцій з охорони праці та протипожежної безпеки

        11.1.Керівник апарату суду зобов'язаний забезпечити безпечні умови праці, належний стан засобів протипожежної безпеки, санітарії і гігієни праці.

     11.2.Iнструктування з охорони праці та протипожежноi безпеки має здійснювати особа, на яку головою суду / в.о. голови суду покладені відповідні функції в суді. Ця особа під час прийняття на роботу працівника або в разі переведення його в установленому порядку на іншу роботу повинна проінструктувати останнього з техніки безпеки, протипожежної охорони та інших правил з охорони праці.

     11.3. Судді та працівники суду повинні дотримуватись правил техніки безпеки, виробничої санітарії і гігієни праці, протипожежної безпеки.

      11.4.За стан пожежної безпеки та дотримання інструкцій з охорони праці в суді відповідає голова суду та визначена головою суду / в.о. голови суду відповідальна особа, на яку покладено такий обов'язок.

 

  1. Прикінцеві положення

12.1. Недотримання вимог Правил внутрішнього трудового розпорядку суду є підставою для притягнення працiвника апарату суду до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.

12.2. Питання, пов'язані із застосуванням Правил внутрішнього трудового розпорядку суду, вирішуються керівництвом суду.