flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз обліково статистичної роботи суду за першt півріччя 2012 року

 
 
АНАЛІЗ
 обліково-статистичної роботи у Гусятинському районному суді    Тернопільськоїобласті за І півріччя 2012 рік
 
         На виконання плану роботи Гусятинського районного суду Тернопільської області та з метою з’ясування реального стану обліково-статистичної роботи за І півріччя 2012 року судом проаналізовано стан організації ведення обліково-статистичної роботи в суді.
       Протягом звітного періоду працівники суду постійно працювали над підвищенням свого професійного рівня, брали участь у семінарах, нарадах, які проводилися ТУ ДСА в Тернопільській області з питань ведення діловодства, роботи архіву, кадрових питань, обліково-статистичної роботи та ін.
         Відповідальних за обліково-статистичну роботу у суді визначено наказом №7-З віл 12 січня 2012 року і всі вони мають великий досвід роботи та освітній рівень яких дозволяє виконувати вказані обов’язки на належному рівні.
       Усе діловодство суду ведеться в за допомогою програми «Діловодство3». Електронні копії судових рішень, засвідчені ЕЦП, направляються до Єдиного державного реєстру судових рішень у порядку, зазначеному Порядком ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Судом постійно ведеться контроль, щодо кількості  копій судових рішень, надісланих до ЄДРСР.
       Протягом року проводяться заходи по підвищенню професійного рівня працівниками суду. У ході перевірок встановлено ,що облік справ та матеріалів ведеться на обліково-статистичних картках  в електронному   режимі . Робота із картками на осіб, щодо яких розглянуто кримінальну справу, ведеться помічниками суддів, а контроль за ними  - заступником керівника апарату. Такі статкартки загалом створюються своєчасно, та вчасно направляються до ТУ ДСА в області та до апеляційного суду (в разі подання апеляції). Недоліки організації первинного обліку, що виявлені під час проведення перевірок, висвітлені в довідках  та обговорені на оперативних нарадах.
 
 
Довідки перевірок направлялись голові суду для належного реагування та усунення виявлених недоліків статистичної роботи.             На даний час усі  недоліки   усунуто.
  Протягом півріччя нами постійно розроблялися та вдосконалювалися типові зразки процесуальних документів (рішень,постанов, ухвал), що використовуються у роботі КП “Д-З”; проводились систематичні узагальнення найбільш проблемних питань, які обговорювались на нарадах з метою недопущення їх в майбутньому, здійснювалась робота щодо вдосконалення та наповнення інформацією веб-сайту   суду.    В Гусятинському районному суді один раз півріччя розробляються  плани роботи суду, які обговорюється на оперативних нарадах працівників суду. Відповідно до планів роботи суду протягом року судом було проведено ряд узагальнень судової практики в суді, а саме: узагальнення судової практики по розгляду адміністративних справ за ст.130 КУпАП, узагальнення судової практики, що стосується розгляду судом в 2011 році цивільних справ щодо спорів, що виникають із договорів позики, кредиту, банківського вкладу ,підведення підсумків розгляду цивільних справ про визнання осіб недієздатними,обмежено дієздатними та визнання померлими,. узагальнення судової практики по розгляду адміністративних справ за ст.41 КУпАП. Проведено ряд  інших аналізів і узагальнень по справах згідно плану апеляційного суду Тернопільської області в разі надходження відповідних запитів.         
    Керівником апарату та заступником керівника апарату суду протягом півріччя проводилося навчання з працівниками апарату суду та доводялася до відома працівників інформація яка надходила від ТУ ДСА в Тернопільській області та Апеляційного суду у Тернопільській області.
    Всі плани роботи суду впродовж  півріччя виконано вчасно та якісно.
     Керівником апарату суду два-три рази на місяць  проводяться апаратні наради, щодо виконання запланованих заходів та     оперативні наради.
     Крім того проводилися збори суддів, з них, щодо :
-зміни коефіцієнту складності категорій судових справ, який враховується при автоматичному розподілі судових справ.
-порядку проведення розподілу справ за заявою про перегляд
 
 
 
заочного рішення та справ в разі скасування такого рішення та інші випадки передачі судових справ раніше визначеному у судовій справі судді- доповідачу.
-інформування керівником апарату суду збори суддів про свою діяльність.
  -збори суддів Гусятинського районного суду щодо зміни коефіцієнту навантаження при автоматичному розподілі справ в.о.гшолови суду відповідно до положення про автоматизовану систему документообігу суду.
-обговорення та вирішення питання про коефіцієнт складності поточної справи. 
   У період з січня по липень 2012 року до Гусятинського районного суду Тернопільської області в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», надійшло 4 запитів на інформацію.
Усі запити задоволено і розглянуто у межах строків передбачених статтею 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
По усіх запитах відповідь надіслана   поштою.
    Запитів, які стосуються інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи не надходило.
    Випадків відмови у задоволенні запитів та оскарження рішень, дій чи бездіяльності не було.
 Звіти про стан здійснення правосуддя за 2011 ріку за формами 1, 1-Л, 1-ОП, 2-А, 2-Ц, 3, 4, 5 формувалися в ручному режимі, після чого шляхом імпортування відповідних форм звітів ВКП»ДЗС»  здійснювалася перевірка рівності показників звіту. Згодом звіти роздруковувалися безпосередньо з КП «ДЗС»  Уникнення помилок при складанні статистичних звітів, забезпечення повноти та достовірності статистичних даних значною мірою вдається досягти за рахунок запровадження повної автоматизації судової статистики. 
    Скарг  на роботу суду   Гусятинського району Тернопільської не надходило.
     Протягом півріччя працівники апарату суду, відповідальні за ведення статистики у суді, до дисциплінарної відповідальності за порушення встановленого порядку підготовки, відображення та
 
 
подання статистичної звітності не притягувались. Керівником апарату суду здійснюється постійний контроль за станом обліково-статистичної роботи у суді, про що регулярно доводиться до відому в.о. голови суду, а також суддів районного суду – на зборах суддів та на оперативних нарадах.
      З огляду на викладене та з метою вдосконалення організації обліково-статистичної роботи, поліпшення якості підготовки звітів вважаємо за доцільне:
- уживати додаткових заходів щодо підвищення кваліфікації     працівників апарату судів, які займаються первинним обліком справ та підготовкою звітів;
-  посилити контроль за веденням судової статистики;
- проводити навчання з працівниками, відповідальними за складання статистичних звітів, залучаючи спеціалістів ТУДСА;  
- проводити перевірки стану організації діловодства, ведення обліково-статистичної роботи та архівної справи  тощо. 
      Актуальним залишається питання комп’ютеризації суду, так як    недостатнє   забезпечення суду   не дозволяє на високому та якісному рівні виконати поставлені перед судом завдання у сфері обліково-статистичної роботи.    .   
 
 
 
     Виконавець                                                     Турецька Х.М.