flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Внутрішній розпорядок Гусятинського районного суду

  
Додаток до наказу Голови
Гусятинського районного суду
Тернопільської області
від 08 червня 2011 року №31-3  
 
 
  
 
 
                              Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників
                                   Гусятинського районного суду Тернопільської області
 
 
 
 
1.Загальні положення
 
1.1 Згідно Конституції України, громадяни України мають право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату не нижчу від визначеної законом. Обов'язок і справа честі кожного здатного до праці громадянина України — сумлінна праця в обраній ним галузі суспільно-корисної діяльності, дотримання трудової дисципліни.
 
1.2 Дані Правила внутрішнього трудового розпорядку розроблені Гусятинським районним судом Тернопільської області на підставі Конституції України, Кодексу Законів про працю України,   Закону України “ Про судоустрій і статус суддів ”, Закону України “Про державну службу” та інших нормативних актів, які регулюють трудові відносини. Правила визначають режим праці, засади регулювання трудових відносин і мають за мету сприяти вихованню працівників суду в дусі добросовісного відношення до праці, підвищення авторитету судової влади, зміцнення трудової дисципліни, раціонального використання робочого часу, високу якість і підвищення продуктивності праці та ефективності діяльності Гусятинського районного суду Тернопільської області.
 
1.3 Основними принципами діяльності працівників Гусятинського районного суду Тернопільської області є:
 
- служіння народу України;
 
- демократизм і законність;
 
- гуманізм і соціальна справедливість;
 
- пріоритет прав людини і громадянина;
 
- професіоналізм, компетентність, ініціативність, чесність, відданість справі;
 
- персональна відповідальність за належне виконання службових обов'язків і дотримання трудової дисципліни.
 
1.4 Усі питання, пов'язані із застосуванням правил внутрішнього трудового розпорядку, вирішуються головою суду та керівником апарату Гусятинського районного суду Тернопільської області в межах наданих йому повноважень, а у випадках, передбачених законодавством України, спільно або за погодженням з профспілковим комітетом.
 
1.5 Ці Правила поширюються на всіх працівників Гусятинського районного суду Тернопільської області незалежно від порядку призначення їх на посаду. Недотримання або порушення Правил тягне за собою застосування заходів дисциплінарного впливу.
 
2.Порядок прийняття і звільнення працівників
 
2.1 Громадяни України реалізують своє право на працю шляхом укладення трудового договору.
 
2.2 Призначення на посади та звільнення з посад працівників Гусятинського районного суду Тернопільської області здійснюється відповідно до Конституції України, Закону України       “Про судоустрій і статус суддів ”, Закону України “Про державну службу”, діючого трудового законодавства.
 
2.3. Призначення, обрання безстроково та звільнення суддів регламентується Конституцією України, Законом України “ Про судоустрій і статус суддів ”.
 
2.4. Порядок прийняття на державну службу регулюється відповідно до статті 15 Закону України “Про державну службу” на основі конкурсного відбору у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002р. № 169 “Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців”, крім випадків, передбачених законодавством. Особи, які вперше призначаються на посаду державного службовця, приймають Присягу державного службовця відповідно до статті 17 Закону України “Про державну службу”.
 
При прийнятті на роботу працівник зобов'язаний подати:
 
-   паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
 
-     трудову книжку, оформлену в установленому порядку;
 
-     диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку;
 
-     довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру, а також копії цих документів;
 
-     військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил України, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Управління охорони вищих посадових осіб України, інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України та військовослужбовці, звільнені зі Збройних Сил колишнього СРСР і Збройних Сил держав — учасниць СНД, подають військовий квиток та його копію.
 
2.6 Особи, які претендують на зайняття вакантних посад державних службовців, крім перелічених, зобов'язані подати ще й такі документи:
 
-     особову картку (форма П-2ДС) з відповідними додатками та фотокарткою розміром 4х6 сантиметрів;
 
-     документи про освіту, науковий ступінь, вчене звання, підвищення кваліфікації та їх копії;
 
-     відповідно до ст. 13 Закону України “Про державну службу” відомості про доходи, зобов'язання фінансового характеру та майновий стан щодо себе та членів своєї сім'ї за попередній рік;
 
-     підписане претендентом попередження про встановлені законодавством України обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та її проходженням;
 
-     направлення на роботу (для магістрів державного управління і випускників вищих навчальних закладів) у разі, якщо таке направлення видавалось;
 
-     при прийнятті на державну службу державний службовець ознайомлюється із Загальними правилами поведінки державного службовця (затвердженими наказом Головдержслужби України від 23 жовтня 2000р. №58, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 7 листопада 2000р. за №783/5004), про що робиться письмове засвідчення в його особовій справі.
 
2.7 Не можуть бути призначеними на посаду особи, які:
 
- визнані у встановленому порядку недієздатними;
 
- мають судимість, що є несумісною із зайняттям посади;
 
- у разі прийняття на службу будуть безпосередньо підпорядковані або підлеглі особам, які є їх близькими родичами чи свояками, в інших випадках, встановлених законодавством України.
2.8 Під час укладання трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості та документи, подання яких не передбачено чинним законодавством України.
 
2.9 Прийняття на роботу оформляється наказом голови суду, з яким ознайомлюють працівника під розписку. Фактичний допуск до роботи працівника вважається дійсним незалежно від того, був чи не був оформлений прийом належним чином.
 
2.10 При прийнятті працівника на роботу до Гусятинського районного суду Тернопільської області, консультант з кадрової роботи зобов'язаний:
 
1. ознайомити працівника з посадовою інструкцією (під розписку), з документами (нормативно-правовими актами), якими він повинен керуватись у своїй діяльності, з умовами праці;
 
2. ознайомити його з правилами внутрішнього трудового розпорядку;
 
3. провести інструктаж з правил техніки безпеки, санітарії, гігієни праці, протипожежної охорони та інших правил по охороні та безпеки праці (проводить особа, відповідальна за пожежну безпеку та охорону праці).
 
2.11 На всіх працівників (суддів, державних службовців, службовців, інших працівників), які пропрацювали понад 5 днів ведуться трудові книжки в порядку, передбаченому чинним законодавством.
 
2.12   Припинення трудового договору може мати місце лише на підставі та в порядку, встановлених законодавством.
 
2.13 Розірвання трудового договору оформляється наказом голови суду.
 
2.14 Консультант з кадрової роботи зов'язаний видати в день звільнення працівника трудову книжку з внесеними в неї записами про звільнення.
 
2.15 При розірванні трудового договору з ініціативи голови суду працівнику в день звільнення вручається під розписку копія наказу про звільнення. Днем звільнення вважається останній день роботи.
 
 
3. Основні права та обов'язки працівників апарату суду
 
3.1. Працівники апарату Суду мають право:
 
– брати участь у розгляді питань і прийнятті рішень у межах своїх повноважень;
 
– на повагу особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення до себе з боку керівників, співробітників і громадян;
 
– на оплату праці залежно від посади, яку вони займають, рангу, що присвоюється державним службовцям, досвіду та стажу роботи;
 
– на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці;
 
– на просування по службі з урахуванням кваліфікації та здібностей, сумлінного виконання посадових обов'язків, участь у конкурсах на заміщення посад більш високої категорії;
 
– на захист своїх законних прав та інтересів у вищих державних органах і в судовому порядку.
 
Працівники апарату Суду мають також інші права відповідно до чинного законодавства України.
 
3.2. Працівники апарату Суду зобов'язані:
 
– дотримуватися Конституції України, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», інших актів чинного законодавства України, регламент суду, цих Правил та посадових інструкцій.
 
– не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина;
 
– сумлінно виконувати свої посадові обов'язки, виявляти ініціативу, постійно вдосконалювати організацію своєї роботи;
 
– своєчасно і точно виконувати рішення органів державної влади або посадових осіб, розпорядження та вказівки керівництва;
 
– діяти в межах своїх повноважень;
 
– у разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству України, невідкладно в письмовій формі повідомити про це керівника, який дав доручення, а в разі наполягання на його виконанні - повідомити вищу за посадою особу;
 
– шанобливо ставитися до громадян, керівників та співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби;
 
– не допускати розголошення інформації про громадян, що стала їм відома під час виконання посадових обов'язків, а також іншої інформації, яка відповідно до чинного законодавства України не підлягає розголошенню;
 
– забезпечувати збереження майна суду, ефективно використовувати обладнання, економно витрачати матеріали, електроенергію та інші ресурси (цінності);
 
– постійно підвищувати свій професійний, інтелектуальний і культурний рівень за освітньо-професійними програмами та шляхом самоосвіти;
 
– дотримуватися вимог з охорони праці, техніки безпеки, санітарії, гігієни праці, протипожежної безпеки.
 
Обсяг конкретних обов'язків кожного працівника апарату суду визначається відповідними положеннями та посадовими інструкціями, затвердженими керівником апарату в установленому порядку.
 
 
4. Обов'язки керівництва апарату суду
 
4.1. Керівництво апарату суду зобов'язане:
 
– неухильно дотримуватися вимог чинного трудового законодавства України;
 
– при прийнятті на державну службу та на роботу працівників апарату суду роз'яснити їм права і обов'язки, поінформувати про умови праці та розмір заробітної плати;
 
– затвердити чітко визначений обсяг службових повноважень за посадою кожного працівника апарату суду;
 
– визначити робоче місце та забезпечити необхідними для роботи засобами;
 
– забезпечити здорові та безпечні умови праці;
 
– контролювати дотримання працівниками апарату суду вимог чинного законодавства України, цих Правил, вживати щодо порушників дисципліни заходів дисциплінарного впливу (накладати стягнення);
 
– постійно вдосконалювати організацію роботи суду, забезпечувати систематичне підвищення кваліфікації працівників апарату суду;
 
– створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу, а також активність працівників апарату суду;
 
– сприяти організації оздоровлення та відпочинку працівників апарату суду. Забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров'я і безпеки працівників апарату суду.
 
5.Основні обов'язки голови суду
 
5.1 Голова суду зобов'язаний:
 
     1) представляти суд як орган державної влади у зносинах з іншими    органами    державної    влади,    органами    місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;
 
     2) визначати адміністративні повноваження заступника голови місцевого суду;
 
     3) контролювати ефективність діяльності апарату суду, вносить керівникові   територіального   управління    Державної    судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника   заохочення   або   накладення   дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
     4) видавати на підставі акта про призначення (обрання) суддею чи звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
     5) повідомляти Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад у суді в десятиденний строк з дня їх утворення;
 
     6) забезпечувати виконання рішень зборів суддів місцевого суду;
 
     7) контролювати ведення в суді судової статистики, дбає про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
 
     8) забезпечувати виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;
 
     9) здійснювати інші повноваження, визначені законом.
 
     5.2. Голова місцевого суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
     5.3. У разі відсутності голови суду виконання його обов'язків здійснюється відповідно до встановленого ним розподілу обов'язків щодо організації діяльності суду.
 
6. Робочий час та його використання
 
6.1 В Гусятинському районному суді Тернопільської області встановлюється п'ятиденний робочий тиждень. Вихідні дні: субота, неділя.
 
6.2 Розпорядок наступний:
початок роботи: 8.00 год;
 
перерва на обід з 12:00 до 13:00год.;
 
кінець робочого дня: 17:15 год., а у п'ятницю та передсвяткові дні - 16:00 год. 
 
6.3. Напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи скорочується на одну годину. У тих випадках, коли святковому або неробочому дню передують дні щотижневого відпочинку, скорочення тривалості робочого часу не проводиться (ст. 53 КЗпП України).
 
6.4. У виняткових випадках для виконання особливо важливої чи невідкладної роботи, працівники суду зобов'язані за розпорядженням голови суду з’явитися на роботу у вихідний, святковий чи неробочий день, робота в які компенсується відповідно до чинного трудового законодавства.
 
6.5. Працівники (судді, державні службовці і службовці) працюють в службових приміщеннях, на закріплених за ними робочих місцях. В окремих випадках працівник може відлучатися з приміщення суду з дозволу голови суду для виконання покладених на нього завдань.
 
6.6 Відсутність працівника на роботі більше трьох годин протягом робочого часу без поважних причин або поява на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного (токсичного) сп’яніння, вважається прогулом, що тягне за собою розірвання трудового договору (звільнення) за ст.40 КЗпП України.
 
6.7 Забороняється у робочий час:
 
- відвертати увагу працівників суду від виконання їх безпосередніх функціональних обов'язків для виконання громадських обов'язків та проведення різних заходів, які не пов'язані з діяльністю суду;
 
- скликати збори, засідання та різного роду зібрання з громадських питань.
 
6.8. Право працівників на відпочинок реалізується наданням щорічних основних та додаткових відпусток відповідно до вимог законодавства про працю, Закону України „Про відпустки”, Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та Закону України “Про державну службу”.
 
За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником і головою суду, але не більше 15 календарних днів на рік.
 
На прохання працівника щорічну відпустку може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.
 
За рішенням голови суду, у випадках службової необхідності, судді, державні службовці можуть бути відкликані із щорічної або додаткової відпустки в порядку, встановленому чинним законодавством. Невикористана відпустка надається працівнику в будь-який інший час відповідного року.
 
 
 
7.Заохочення за успіхи у праці
 
 
7.1 Заохочення застосовуються керівником апарату суду головою Гусятинського районного суду до працівників апарату суду, які сумлінно і бездоганно виконують свої посадові обов'язки, доручення керівників, чітко, своєчасно і якісно готують процесуальні документи, не допускають порушень чинного законодавства, правил внутрішнього трудового розпорядку, мають найменші втрати робочого часу, постійно працюють над удосконаленням свого професійного рівня.  Заохочення   до керівника апарату суду, його заступника   застосовуються головою суду.
 
7.2 За зразкове виконання службових обов’язків, тривалу і бездоганну роботу, ініціативу і творчість у праці та інші досягнення в роботі застосовуються заохочення у вигляді:
 
·        нагородження грамотою;
 
·        надання грошової винагороди (премії);
 
·        оголошення подяки;
 
·        дострокового присвоєння чергового рангу державних службовців;
 
·        переведення на іншу посаду.
 
7.3 Допускається поєднання декількох заохочень. При застосуванні мір заохочення забезпечується поєднання морального і матеріального стимулювання праці.
 
За особливі трудові заслуги працівники суду представляються до державних нагород та присвоєння почесних звань.
 
7.4 Заохочення оголошується наказом голови суду і заноситься до трудової книжки.
 
8. Відповідальність за порушення трудової дисципліни
 
8.1. Порушення правил внутрішнього трудового розпорядку працівниками суду є підставою для застосування до них дисциплінарних стягнень, передбачених Кодексом законів про працю України, а також Законами України «Про державну службу», «Про боротьбу з корупцією», «Про засади запобігання та протидії корупції».
 
8.2. Дисциплінарне стягнення застосовується керівником апарату суду до працівника за конкретне порушення, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не враховуючи часу хвороби або перебування працівника у відпустці. Накладення   дисциплінарного стягнення до керівника апарату суду, його заступника   застосовуються головою суду.
            Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
 
8.3. До застосування дисциплінарного стягнення голова суду відносно керівника апарату суду, його заступника, керівник апарату суду відносно працвників апарату суду повині зажадати від працівника письмового пояснення щодо причин допущеного порушення. Відмова працівника дати пояснення не може бути перешкодою для застосування дисциплінарного стягнення.
 
 
8.4. За порушення трудової дисципліни відповідно до чинного законодавства України може бути застосовано такі види дисциплінарного стягнення:
 
-догана;
 
-звільнення.
 
8.5. До державних службовців, крім зазначених дисциплінарних стягнень, можуть застосовуватись такі заходи дисциплінарного впливу:
 
-попередження про неповну службову відповідність;
 
-затримка до одного року в присвоєнні чергового рангу або в призначенні на посаду;
 
При обранні виду дисциплінарного стягнення враховуються ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяна ним шкода, обставини, за яких він вчинений, попередня робота працівника, який вчинив дисциплінарний проступок.
 
8.6. За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише один вид дисциплінарного стягнення.
 
Про застосування до працівника заходів дисциплінарної відповідальності виноситься головою суду наказ, про який працівника повідомляється під розпис не пізніше трьох днів з моменту оголошення.
 
8.7. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.
 
8.8. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення до працівника не буде застосовано нового дисциплінарного стягнення, то такий працівник вважається таким, що не притягався до дисциплінарної відповідальності.
 
8.9. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року.
 
8.10. Працівникам апарату суду може бути зменшено розмір щомісячної премії частково або премія може бути не нарахована за невиконання або неналежне виконання службових обов'язків, недотримання посадових інструкцій, порушень строків виконання доручень, неякісну підготовку матеріалів, невиконання вимог Інструкції з діловодства в місцевих зальних судах, планів роботи, наказів та розпоряджень голови суду.
 
8.11. Дисциплінарне провадження щодо суддів здійснюється відповідно до Закону України: "Про судоустрій і  статус суддів".